HTML

Drazsee

Friss topikok

  • dr. Bányai Edit: Üde, friss megjelenés és stílus. Remélem folytatják, terjesztik, és nem csak az egyetemistáknak...... (2013.12.03. 10:43) Kedves Olvasóink!

Gyógyszer vs. természetes gyógymódok II.

2013.11.30. 17:29 Drazsee

Ismét a gyógyszer és nátha kérdést feszegetem, most már még több saját tapasztalattal, hiszen a múltkori „náthás” cikk óta már túl vagyok egy erős náthán, amelyet meglepő módon másfél – két nap alatt sikerült teljesen legyűrnöm. És megmutatom, milyen prakitkák vannak még a természet csodatárában, amelyek ebben nekem segítettek.

De először is, miért ne szedjünk gyógyszert!?

Évente több százezer ember adagolja túl magának az össze-vissza, mindenféle okból, és panaszra szedett gyógyszereket, amelyek következménye az azonos hatóanyag miatt kialakuló gyógyszermérgezés, a máj- és vesekárosodás. A legnagyobb problémát a paracetamol, az ibuprofen és az acetilszalicilsav okozza. A paracetamol megtalálható a láz- és fájdalomcsillapítóban, a megfázásra és izomfájdalomra alkalmazott gyógyszerekben. Ezek igen erős gyógyszerek, és a bennük található paracetamol terápiás dózisa igen közel van a toxikus szinthez. A túladagolás először nem is feltűnő. Tünetei pl. az izzadás, émelygés és hányás. A paracetalom elsősorban a májat és a vesét károsítja. Az Ibuprofen és Acetil-szalicilsav a láz- és fájdalomcsillapítókban, valamint gyulladáscsökkentőkben találhatóak. Ezen hatóanyagok mellékhatásai az emésztőrendszerben jelentkeznek, pl. fekélyesedés és vérzések, de a szívre és érrendszerre is káros hatással lehetnek. Ezek esetében a túladagolás a gyomornyálkahártyájának fekélyesedésében jelentkezhet, valamint hányinger és hányás is jelentkezhet, de akár felgyorsult légzés, fülcsengés, izzadás és láz is kísérheti.

Akkor ilyen tények mellett miért is szedünk mesterséges gyógyszereket?

 (Bővebben: http://napidoktor.hu/cikk/53.21176/Hogyan-NE-szedjunk-gyogyszert)

 Nézzük mik nagyanyáink titkai náthára, megfázásra!

 1. Vöröshagymaimages (1).jpg

A vöröhagyma nagyon jó arra, hogy kitisztítja a hörgőket és arcüregeket. Képes legyőzni a bakteriális fertőzéseket, mint például a tüdőgyulladás. Frissen facsarva bizonyára senki sem inná meg szívesen, így ajánlom mellé a facsart narancs vagy grapefruit levét, így még rengeteg C-vitamint is beviszünk a szervezetünkbe, ami a gyógyulás alapfeltétele.

A vöröshagyma fogyasztható hagymatea formájában is. Elkészítése: 2-3 fej hagymát héjastól megmosunk és összevágunk. Egy liter vízbe tesszük és forrástól számítva 5 percig főzzük. Ízesíthetjük kamillával és hárssal is. Pirítsunk meg 3 evőkanál cukrot (lehetőleg barna cukrot) és szűrjük rá a hagymateát. Ha nem elég édes, mézzel édesíthetjük. Lassan kortyolgatva igyuk.

2. Chili / Erős paprikacsilipaprika2-tienshoni.hu.jpg

A paprika csípősségéért felelős kapszaicin csökkenti a nyálkahártya duzzadtságát, elősegíti a köpetürítést és csillapítja a fájdalmat. A csípős fűszer leginkább a hörgőkben és az arcüregben lévő dugulást enyhíti.  A chiliben C-vitamin is van. A chili valójában akár négyszer annyi C-vitamint is tartalmazhat, mint a narancs.

Hasonló hatása van a Cayenne-borsos teának, amit házilag is elkészíthetünk. Negyed teáskanál Cayenne-borsot teszünk egy csésze forrásban lévő vízhez, amit kifacsart citromlével, kevés gyömbérrel és mézzel ízesíthetünk.

 3. Gyömbér 110956_gyomber04.jpg

Kínában és Indiában már régóta használják a gyömbért megfázás kezelésére. Influenzás időszakban a gyömbértea mézzel és citrommal nagyon hasznos orvosság. A gyömbértea csodálatos gyógyszer megfázás ellen, enyhíti a fejfájást, megszünteti a gyomorémelygést, sőt a vérkeringésre is jótékony hatással van. Az is bizonyított tény, hogy a gyömbér, akár teaként fogyasztjuk, akár magában, enyhén fájdalomcsillapító hatású.

Egy darabka friss gyömbért (esetleg szárított is megteszi) tegyünk forrásban levő vízbe (nem főzzük!) és hagyjuk ázni 5 percig. Leszűrjük, majd mézzel és citrommal ízesítjük. Naponta többször fogyaszthatjuk. Enyhíti a köhögést, csökkenti a torokfájást és a vírusokkal szemben is fel tudja venni a harcot.

 A gyömbért nemcsak tea, hanem aszalt formában is fogyasztható. Ajánlom  mindenki figyelmébe a Tündérkert aszalt gyömbérjét, amely kívül cukros, finom és bitang csípős!

4. Csillagánizsletöltés (1).jpg

A csillagánizs egy hazánkban kevésbé ismert fűszernövény, melyet Ázsiában nem csupán gasztronómiai, de egészségügyi célokra is előszeretettel alkalmaznak. Nagyon hatásos influenza ellen, és nem csak akkor, amikor a betegség már hatalmába kerített minket, hanem megelőzésként is nagyon hatásos.

Használata: 1 teáskanál fekete tea, 2 dl víz, 1 darab csillagánizs és méz az alapja az elixírnek. Forrald fel a vizet, majd hagyd visszahűlni körülbelül 80 C°-ra. Szórd bele a teafüvet, törd össze a csillagánizst, és hagyd ázni tíz percig. Ha a tea langyos, fogyasztható hőmérsékletű, tedd bele a mézet - ezt megelőzően felesleges, mert a forró vízben a méz biológiai szempontból hasznos vegyületei elillannak. Fogyassz belőle napi egy csészével megelőzésképpen, már kialakult betegség esetén pedig három-négy csészével is nyugodtan.

 

Most pedig két gyógynövényt mutatok, amely főként vese- és májtisztító hatású, arra az esetre, ha kicsit sok lett volna a gyógyszer. (Maria Treben – Egészség Isten patikájából)

 

MEZEI ZSURLÓ letöltés.jpg

Felhasználása: a teljes növényt felhasználjuk 

Teája: vízhajtó, vesetisztító, vese és hólyagmegbetegedésekre, vesekő és homok, vérzéscsillapító,  reumás-, köszvényes és idegfájdalmak, légúti megbetegedések, krónikus hörghurut, tüdőtuberkulózis, 

Borogatásnak: A nedves növényt kendőbe csavarva a testre helyezzük. Fájdalmas hólyaghurutoknál, görcsölő fájdalmaknál,  elakadt vizeletnél a leforrázott növényt a hólyagra helyezzük, hogy melegítse. Néhányszor meg kell ismételni. Péppé zúzva aranyérre használjuk.

Ülőfürdő: vesehomok, vese és hólyagkő, vesemedencegyulladás, fehérfolyás, porckorong panaszok, 

Gargalizálásra: mandulagyulladás, száj nyálkahártyájának gyulladása, szájpenész, fogínyvérzés


VÉREHULLÓ FECSKEFŰ images_1.jpg

Felhasználása: a növény szára, levele, virágja

Teája: vértisztító és vérképző, vese-, epe- májbetegség ellen, anyagcserére, aranyérre 

Külsőleg: rosszindulatú bőrbántalmak, tyúkszemek, szemölcsök, sömör, szembetegségeknél (szemzugot vagy a szemhéjat bekenni). Külsőleg a fecskefű levét használjuk kipréselve vagy gyümölcscentrifugával kicsapatva.

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://drazsee.blog.hu/api/trackback/id/tr895668948

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása